بانک پرسش و پاسخ

گنجینه ای بزرگ پرسش و پاسخ در زمینه های:کامپیوتر و اینترنت- اجتماعی - اطلاعات عمومی - معارف اسلامی - مهدو یت - پزشکی - صحفات ویژه

-----
بانک پرسش و پاسخ


 
---- -----
آیا حرکت امام حسین ـ علیه السلام ـ فقط عبادی بود یا سیاسی هم بود؟
مبنای حکومت علوی مشروعیت است یا مقبولیت؟
فقه سیاسی چیست و به چه نوع احکامی گفته می شود و تاریخ پیدایش آن به چه دوره ای می
چه ارتباطی بین دین و سیاست وجود دارد؟
آیا احکام حکومتی ثابت هستند یا موقت می‎باشند؟
جایگاه «فقه حکومتی» در کلام قدماء چیست؟ و اگر چنین مطلبی بدان پرداخته
معنای واژه‌ی سیاست چیست؟ چه تفاوتی بین تعریف «سیاست» در فرهنگ سیاسی اس
می خواستم بدانم چرا باید دین در سیاست دخالت داشته باشد؟
امپریالیسم چیست؟
الف ـ چرا پیامبر اسلام (ص) در میان مسلمین خوب را از بد معرّفى نکرده حال آنکه تما
سیاست کشف حجاب رضاخان به تحریک چه کسانی اعمال شد؟ این سیاست قبلا کجا امتحان شده
چرا برخى، دین را برتر از ایدئولوژى مى دانند; هدف آنها از نفى ایدئولوژى از دین چی
آیا ورود دین‎داران در عمل سیاسی و عرصة سیاست باعث ناخالصی دین‎داری و آلوده شدن و
چرا علماء و اندیشمندان اسلامی قدیم و جدید نسبت به مسائل سیاسی، فقهی و اجتماعی جا
فرق سیاست مداری، سیاست دانی و سیاست بازی چیست؟
فرق سیاست مداری و سیاست بازی چیست؟ و سیاست پسندیده از دیدگاه اسلام چیست؟
سیاست را به طور خلاصه تعریف کنید؟
سیاست ما عین دیانت ما است، یعنی چه؟
چرا حضرت علی (علیه السلام) قرآنی را که در زمان خلافت ابوبکر جمع آوری کرده بودند
سوره‎های قرآن به چه ترتیبی در کتاب قرآن چیده شده‎اند؟ و اگر ترتیبی ندارند چرا؟
مخلوقات خداوند، بجز انسان مانند حیوانات و نباتات و جمادات چگونه خالق خود را تسبی
مگر قرار است مردم همه معصوم باشند و هیچ خطائی نکنند تا بتوانند به سعادت آخرت برس
دلائلی که ثابت کند حضرت علی ـ علیه السلام ـ قرآن را جمع آوری کرده است را بنویسید
واژة «عمّ» در آغاز سورة نبا در اصل «عن من» بوده نون در میم ا
چرا خط قرآنی خطاطهای ایرانی تبلیغ نمی شود و همه جا قرآنهای خط عثمان طه که خواندن
چرا در نام گذاری اجزاء قرآن بین قرآن خط عثمان طه با قرآن چاپ عربستان و پاکستان ف
آیا مصحف علی ـ علیه السّلام ـ که اکنون به اعتقاد شیعه در دست مهدی (امام دوازدهم
آیه «اقتربت الساعة و انشق القمر» از شعر «امروالقیس» که می‌گو
آیة 101 سوره مائده؛ بیانگر آن است که سؤالات مردم بر محتوای وحی تأثیر می گذارد! م
آیا معانی و الفاظ قرآن کریم از طرف خداوند است یا از طرف پیامبر اکرم(ص) ؟

 
----
چگونه وبلاگ نویسی کنیم ؟
ساعت ۱٠:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۸/٢٦  موضوعات: علمی ، علمی-کامپیوتر و فناوری اطلاعات
  • چگونه وبلاگ نویسی کنیم ؟

پاسخ:
این روزها وبلاگ نویسی یکی از پرطرفدارترین سرگرمی های جوانان کامپیوتر دوست ماست . اما وبلاگ ها را چگونه باید نوشت تا بیشتر مورد توجه بازدید کنندگان قرار بگیرند ؟ این مقاله به شما در این راستا کمک رسان خواهد بود .
وبلاگ ها ، ویکی ها و گروه های مباحثه با ایجاد محیط نوشتاری غیر رسمی و تعاملی ، فاصله میان نویسنده و خواننده را از بین می برند . از این فرصت استفاده کنید و با تمیز، پویا و محاوره ای نوشتن مطالب تان ، به آنها چنان احساس راحتی را القا کنید که تصور کنند در لابه لای کلمات شما با دوست نزدیک شان سخن می گویند .
ـ وبلاگ نویسی :
بلاگرهای بزرگ از روی اطلاع و استناد شخصی و با صدای زنده و صادق سخن می گویند . آنها با ارسال پست هایی که خواننده را به اظهار نظر ترغیب می کند ، فضای مناسبی برای ایجاد محاوره های مولد به وجود می آورند . برای نوشتن یک وبلاگ خوب ، راجع به موضوعاتی بنویسید که در موردشان اطلاعات کافی دارید و به آنها علاقمندید . باید در مورد موضوع ، خوب تحقیق کنید و گزارش های تان را کامل بنویسید . مهارت های مقاله نویسی تان را به خدمت بگیرید و با استفاده از راوی اول شخص ، خواننده را به فضایی راحت ، صادقانه و پر کشش ببرید . وقتی چیزی را نمی دانید ، از اذعان به بی اطلاعی نترسید . بلاگرهای بزرگ ، پست خود را جمله آغازین یک مکالمه می بینند نه سخن پایانی .
ـ ویکی ها :
ویکی ها نهایت کار با گروه های کاری هستند . از استفاده از اول شخص اجتناب کنید و نوشته های خود را با لحن و جریان مقاله موجود همگون سازید . ویکی ها به طور معمول جای اظهار نظرهای شخصی و تحلیل نیستند . حقایق و موارد بحث انگیز را با زبان واضح ، شسته رفته و بی طرف بیان
کنیم .
ـ گروه های مباحثه :
اداره ی یک گروه مباحثه خوب مثل میزبانی یک برنامه رادیویی است . سوال هایی مطرح نکنید که جواب شان بله یا خیر باشد . از حکایت های شخصی افراد بپرسید . درک کنید که مردم گهگاه نیاز به پرسه زدن و درددل کردن دارند ، اما سعی کنید بیش از آنکه از موضوع اصلی منحرف شوید ، رشته ی بحث را دوباره در دست بگیرید و مهمتر از همه تحریک بحث را دوباره در دست بگیرید و مهمتر از همه تحریک بحث را حفظ کنید .
هیچ کس نمی تواند یک گروه مباحثه را 24 ساعته و 7 روز هفته فعال نگاه دارد . شما برای حفظ گروه تان ، به کمک اعضای گروه و نرم افزارتان نیازمندید ، اما می توانید با پرسش ها و اظهار نظرهای حساب شده مثال خوبی برای دیگر اعضای گروه باشید .
ـ چند توصیه کلی :
هر چه کوتاه تر بهتر : خوانندگان نویسندگانی را می پسندند که وقت شان را هدر نمی دهند . برای بیان افکارتان از زبان ساده و مستقیم استفاده کنید . این نوع بیان به مراتب ارتباط بهتری با مخاطب برقرار می کند تا نمایش کلمات و اصطلاحات قلمبه سلمبه ای که سر کلاس های کسالت آور ادبیات به خوردمان می دادند .
افعال معلوم : « انجام نده » نه « انجام داده خواهد شد » .
جملات مجهول را برای زمانی نگه دارید که فاعل را نمی شناسید ، مثل گزارش هایی که از دادگاه ها و جرایم تهیه می کنید . حتی در آن صورت هم سعی کنید تا حد امکان ماجرا را با افعال معلوم بیان کنید .
افعال شدید : بهترین افعال آنهایی هستند که حرکت را نشان می دهند . اگر حین نوشتن متوجه شدید که زنجیره ای از افعال ارتباطی ضعیف به کار برده اید ، لحظه ای درنگ کنید و درباره ی اتفاقی که در پست تان روی می دهد بیندیشید و یک بار دیگر مطلب تان را فقط با استفاده از اسم و فعل چک نویس کنید تا به واژگان بهتری برای مطلب تان برسید .
منابع استنادی : اگر به خوانندگان منبع اطلاعات تان را معرفی نکنید ، بسیاری از آنها تصور می کنند که آن را ازخودتان در آورده اید . شما که این کار را نکرده اید ؟ نه ؟ مشخص ساختن منبع برای شما اعتبار ایجاد می کند . چون به خوانندگان این حس را می دهد که چیزی برای پنهان کردن ندارید و هر زمان که لازم باشد می توانند کار شما را چک کنند .
هایپرلینک کردن مفهومی : مطالب آنلاین باید به حالت شاخه ای ارائه شوند تا خواننده اجازه پیدا کند از یک مطلب به مطلب دیگری رفته و محتوایی مکمل یا با جزئیات بیشتر ، بسته به میزان علاقمندی خود پیدا کند . تقریباً همه کارهای روزنامه نگاران منبع دارد . اما در شرایط آنلاین برای نویسنده این امکان وجود دارد که خواننده را مستقیماً به منابع مکمل لینک بدهد . در زمانی که گزارش می دهید URL های منابع را یادداشت کنید و سپس با استفاده از هایپرلینک آنها را در مطلب تان جا دهید .
سعی کنید تا حد ممکن از آوردن خود URL ها و عبارت « اینجا را کلیک کنید » استفاده نکنید . شما می توانید با کمی حوصله اسامی مناسبی برای هر URL پیدا کنید .
قالب بندی : با استفاده از لیست ها ، سرتیترهای توپر و دیگر ابزار قالب بندی HTMLبه صفحات تان رنگ و لعاب دهید .
URL تک موضوعی : اگر در سایت تان از سیستم های تبلیغاتی موضوعی مثل Google Ad Sense استفاده می کنید ، با محدود کردن هر URL به یک موضوع می توانید به نرم افزار کمک کنید تا مناسب ترین آگهی های مرتبط با موضوع صفحه شما را انتخاب کند .
کنترل دیکته : همیشه بعد از پایان کار نوشتن پست جدیدتان ، دیکته کلمات تان را دستی یا با استفاده از نرم افزارهای کنترل دیکته چک کنید .


لینک دائم نظر شما () »»حمایت از مطلب »۱ کلیک