بانک پرسش و پاسخ

گنجینه ای بزرگ پرسش و پاسخ در زمینه های:کامپیوتر و اینترنت- اجتماعی - اطلاعات عمومی - معارف اسلامی - مهدو یت - پزشکی - صحفات ویژه

-----
بانک پرسش و پاسخ


 
---- -----
آیا حرکت امام حسین ـ علیه السلام ـ فقط عبادی بود یا سیاسی هم بود؟
مبنای حکومت علوی مشروعیت است یا مقبولیت؟
فقه سیاسی چیست و به چه نوع احکامی گفته می شود و تاریخ پیدایش آن به چه دوره ای می
چه ارتباطی بین دین و سیاست وجود دارد؟
آیا احکام حکومتی ثابت هستند یا موقت می‎باشند؟
جایگاه «فقه حکومتی» در کلام قدماء چیست؟ و اگر چنین مطلبی بدان پرداخته
معنای واژه‌ی سیاست چیست؟ چه تفاوتی بین تعریف «سیاست» در فرهنگ سیاسی اس
می خواستم بدانم چرا باید دین در سیاست دخالت داشته باشد؟
امپریالیسم چیست؟
الف ـ چرا پیامبر اسلام (ص) در میان مسلمین خوب را از بد معرّفى نکرده حال آنکه تما
سیاست کشف حجاب رضاخان به تحریک چه کسانی اعمال شد؟ این سیاست قبلا کجا امتحان شده
چرا برخى، دین را برتر از ایدئولوژى مى دانند; هدف آنها از نفى ایدئولوژى از دین چی
آیا ورود دین‎داران در عمل سیاسی و عرصة سیاست باعث ناخالصی دین‎داری و آلوده شدن و
چرا علماء و اندیشمندان اسلامی قدیم و جدید نسبت به مسائل سیاسی، فقهی و اجتماعی جا
فرق سیاست مداری، سیاست دانی و سیاست بازی چیست؟
فرق سیاست مداری و سیاست بازی چیست؟ و سیاست پسندیده از دیدگاه اسلام چیست؟
سیاست را به طور خلاصه تعریف کنید؟
سیاست ما عین دیانت ما است، یعنی چه؟
چرا حضرت علی (علیه السلام) قرآنی را که در زمان خلافت ابوبکر جمع آوری کرده بودند
سوره‎های قرآن به چه ترتیبی در کتاب قرآن چیده شده‎اند؟ و اگر ترتیبی ندارند چرا؟
مخلوقات خداوند، بجز انسان مانند حیوانات و نباتات و جمادات چگونه خالق خود را تسبی
مگر قرار است مردم همه معصوم باشند و هیچ خطائی نکنند تا بتوانند به سعادت آخرت برس
دلائلی که ثابت کند حضرت علی ـ علیه السلام ـ قرآن را جمع آوری کرده است را بنویسید
واژة «عمّ» در آغاز سورة نبا در اصل «عن من» بوده نون در میم ا
چرا خط قرآنی خطاطهای ایرانی تبلیغ نمی شود و همه جا قرآنهای خط عثمان طه که خواندن
چرا در نام گذاری اجزاء قرآن بین قرآن خط عثمان طه با قرآن چاپ عربستان و پاکستان ف
آیا مصحف علی ـ علیه السّلام ـ که اکنون به اعتقاد شیعه در دست مهدی (امام دوازدهم
آیه «اقتربت الساعة و انشق القمر» از شعر «امروالقیس» که می‌گو
آیة 101 سوره مائده؛ بیانگر آن است که سؤالات مردم بر محتوای وحی تأثیر می گذارد! م
آیا معانی و الفاظ قرآن کریم از طرف خداوند است یا از طرف پیامبر اکرم(ص) ؟

 
----
چرا باید برای خرید یک کارت صدای اضافی هزینه کنیم؟ امروزه تقریباً تمام مادربوردها
ساعت ۱٠:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۸/٢٦  موضوعات: علمی ، علمی-کامپیوتر و فناوری اطلاعات
  • چرا باید برای خرید یک کارت صدای اضافی هزینه کنیم؟ امروزه تقریباً تمام مادربوردهای با قیمت متوسط به یک کارت صدای مجتمع با خروجی صدای 7/1 کانال مجهز هستند که می توانند تعداد زیادی افکت صوتی نیز در اختیار شما قرار دهند.

پاسخ: برای یافتن پاسخ این سؤال تصمیم گرفتیم کارت صدای جدید Sound Blaster X-Fi Titanium ساخت شرکت Creative را با کارت صدای مجتمع ALC 1200 که روی مادربورد Asus P5Q نصب شده و جزء یکی از با کیفیت ترین کارت های صدای مجتمع است مقایسه کنیم.
مقایسه امکانات دو کارت صدا
کارت صدای مورد آزمایش ما با استفاده از رابط PCI-E x1 با مادربورد در ارتباط است که یکی از ویژگی های مثبت آن به شمار می آید، اما همین ویژگی مثبت گاهی دردسر ساز هم می شود، زیرا هنوز تعداد زیادی مادربورد (حتی مدل های جدید) وجود دارند که زیاد به PCI-E x1 اهمیت نداده و آن ها را نزدیک رابط PCI-Express x16 قرار می دهند و به همین دلیل کارت صدا فاصله بسیار کمی با کارت گرافیکی خواهد داشت. در آزمایش ما کارت صدا به فن کارت گرافیک دو اسلاتی 9800GT می چسبید که مجبور شدیم با کمک یک کاغذ تا شده، کمی بین کارت صدا و کارت گرافیک فاصله بیاندازیم!
ALC1200 در کنار خروجی صدای 7/1 کاناله، از خروجی های Coaxial و S/PDIF نیز پشتیبانی می کند. ورودی میکروفون آن مجهز به سیستم حذف نویز شرکت Asus است که صداهای ناخواسته محیطی را حذف می کند. به همین دلیل مجموعه ای از افکت های صوتی نیز برای این کارت صدا در نظر گرفته شده که می تواند تا مدتی کاربر را سرگرم کند. همچنین در این کارت صدا هنگامی که از دو بلندگو استفاده می کنید با کمک دو حالت Music و Movie، حالتی سه بعدی به صدای پخش شده داده می شود.
اما همه چیز در داشتن خروجی صدای 7/1 خلاصه نمی شود. کارت های صدای مجزا مجموعه ای از امکانات و فناوری ها را دارند که باعث برتری یافتن آن ها نسبت به نمونه های مجتمع می شود. X-Fi Titanium به دو قابلیت بسیار مفید CMSS-3D و Crystalizer مجهز است که خود به تنهایی می تواند دلیلی برای خرید یک کارت صدای مجزا باشد. CMSS 3D افکتی سه بعدی برای صدا ایجاد می کند تا حتی هنگام استفاده از هدفون و بلندگوهای دو کاناله نیز صدای سه بعدی در اختیار داشته باشید. از طرفی Crystalizer هم صدای خروجی را به نحوی تقویت می کند که صداهای ضعیف شده هنگام فشرده سازی فایل های صوتی، دوباره بازسازی شوند. چیپ ستCA20K2-2AG HF نصب شده روی این کارت صدا، با برداشتن بار پردازش کانال های صوتی از روی پردازنده مرکزی باعث افزایش کارایی پردازنده در پردازش بازی های سه بعدی پیشرفته می شود.
همچنین در کارت صدای X-Fi Titanium مجموعه ای از فناوری های کاربردی مانند DTS-ES، Dolby Digital Live و THX برای فیلم دوستان در نظر گرفته شده تا با استفاده از آن یک کامپیوتر سینمای خانگی ایده آل داشته باشند. علاقمندان بازی نیز با استفاده از فناوری EAX 5.0 می توانند صدایی با کیفیت تر و قوی تر از قبل را تجربه کنند (تجربه ای که باعث می شود دیگر به صدای کارت های صدای مجتمع قانع نشوید!).
نرم افزار همراه X-Fi Titanium، به سه بخش Game Mode, Audio Creation Mode و Entertainment Mode تقسیم می شود. در بخش ضبط صدا، تنظیماتی برای ضبط صدا وجود دارد که البته به پای امکانات موجود در کارت های صدای حرفه ای ضبط صدا نمی رسد، اما به قابلیتی به نام ASIO مجهز است که امکان ضبط صدا با کمترین میزان تأخیر را فراهم می آورد.
بخش سرگرمی، ظاهری ساده داشته و روی تنظیمات صدای خروجی و فعال کردن افکت های صوتی مختلف برای پخش فیلم و موسیقی تمرکز دارد. بخش Game نیز مانند بخش سرگرمی برای تنظیمات خروجی صدا درنظر گرفته شده، با این تفاوت که ظاهری متفاوت داشته و می تواند تنظیماتی متفاوت از بخش سرگرمی داشته باشد.
تست
پخش موسیقی و فیلم حتی در حجم صدای کم نیز با کیفیت بوده و جزئیات صدا به خوبی پخش می شوند. بازی ها نیز همان طور که گفته شد تجربه ای متفاوت از قبل برایتان خواهد بود و احتمالاً چند تا از بازی های خود را پس از خرید این کارت صدا دوباره امتحان خواهید کرد.
برای تست دقیق این کارت صدا، بازی معروف S.T.A.L.K.E.R CIear SKY که هم از نظر گرافیکی و هم از نظر صدا در سطح خوبی قرار دارد را انتخاب کردیم. در مرحله اول از تست، بازی را با کارت صدای مجتمع ALC1200 اجرا کردیم. در این حالت با وجود آن که گزینه EAX (Environmental Audio Extension) در منوی بازی فعال بود، اما کارت صدا در بعضی موارد در پخش صدای محیطی دچار مشکل می شد.
این مسئله بیشتر هنگامی که تعداد صداهای موجود در محیط بازی افزایش می یافت، دیده می شد، زیرا در این حالت کارت صدای مجتمع قادر نبود تمام کانال های صوتی را در یک زمان پردازش کند و به همین دلیل پردازش بعضی از اصوات دچار مشکل می شد (البته این مسئله در بعضی از موارد وجود داشت)، اما در کارت صدای X-Fi Titanium به دلیل وجود پردازنده صوتی پیشرفته (با روش پردازش حلقوی در مقایسه با فناوری پردازشی خطی)، جزئیات صدا کاملاً قابل تفکیک بود به صورتی که حتی کوچک ترین جزئیات موجود در بازی قابل درک بود (واقعاً اگر خودتان نشنوید، باور نمی کنید که تا چه اندازه ای قدرت تفکیک پذیری صدا در کارت صدا روی لذت انجام بازی مؤثر است).
نتیجه گیری
X-Fi Titanium را می توان به عنوان کارت صدایی همه کاره که تخصص آن در بازی ها و سرگرمی های خانگی است شناخت، اما به یاد داشته باشید که کارت صدای خوب به بلندگوهای خوب نیز نیاز دارد تا بتواند به بهترین نحو کارایی خود را نشان دهد.
مشخصات فنی
نسبت سیگنال به نویز: بیش از 100دسی بل در تمام کانال ها
نرخ تبدیل صدای 24بیتی دیجیتال به آنالوگ: 96کیلوهرتز برای بلندگوهای 7/1 کاناله آنالوگ- 192کیلوهرتز برای خروجی استریو
رابط ها و پروت ها: چهار خروجی 3/5میلیمتری، یک ورودی
3/5میلیمتری میکروفون، یک ورودی و یک خروجی اپتیکال
نوع رابط: PCI-E x1
سایت و شماره تماس: www.creative.com- 88700850 (شاب)
گارانتی و قیمت: شاب- 135/000 تومان
مزایا:
کارایی خوب، وجود انواع فناوری ها برای سرگرمی های خانگی، وجود فناوری X-Fi، امکانات ارتباطی مناسب.
معایب:
استفاده از رابط PCI-E X1 (البته این موضوع مشکل نیست، اما زمانی که به چیدمان رابط PCI-E X1 دقت نکنید و بخواهید یک کارت گرافیکی حرفه ای نصب کنید، برایتان مشکل ساز خواهد شد)، عدم وجود X-RAM (در مقایسه با مدل Fatality Pro)


لینک دائم نظر شما () »»حمایت از مطلب »۱ کلیک