بازتاب ترور دانشمند هسته ای ایران در رسانه های جهان

بازتاب ترور دانشمند هسته ای ایران در رسانه های جهان*فیلم*سند
انفجار یک خودرو در یک عملیات تروریستی صبح امروز در حوالی میدان کتابی که منجر به شهادت مصطفی احمدی روشن فارغ‌التحصیل از دانشگاه شریف شد بازتاب گسترده ای در رسانه های جهان داشت.

 

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، عملیات تروریستی صبح امروز که منجر به شهادت مصطفی احمدی روشن فارغ‌التحصیل از دانشگاه شریف شد بلافاصله در صدر اخبار رسانه های جهان قرار گرفت.
این رسانه‌ها از عناوین مختلفی برای پوشش خبر ترور احمدی روشن استفاده کردند که به شرح زیر است :
العربیه: کشته شدن یکی از مسئولان سایت اتمی نطنز بر اثر انفجار بمب در تهران
صدای آمریکا: دانشمند اتمی ایران در اثر انفجار بمب کشته شد
بی بی سی: انفجار بمب در تهران یک کشته و دو زخمی برجای گذاشته است
دویچه وله: یکی از مسئولان تأسیسات نطنز ترور شد
رادیو زمانه: انفجار یک خودرو در تهران بر اثر "بمب‌گذاری"
روزنامه صهیونیستی هاآرتص: انفجار یک خودرو در تهران بر اثر "بمب‌گذاری"
نیویورک تایمز: کشته شدن یکی از دانشمندان هسته ای ایران
خبرگزاری رویترز: کشته شدن دانشمند هسته ای ایران در اثر انفجار بمب
آسوشیتدپرس: کشته شدن یکی از دانشمندان هسته ای ایران
شبکه العربیه: در اثر انفجار یک بمب مسئول سایت اتمی نطنز ترور شد
شبکه الجزیره: دانشمند هسته ای ایران در یک انفجار کشته شد
روزنامه صهیونیستی هاآرتص در ذیل خبر خود نوشت: «انگشت اتهام مردم ایران بر روی مقامات صهیونیستی و ایالات متحده است و این دو کشور را در حوادث تروریستی چند سال گذشته و ترور دانشمندان هسته ای جمهوری اسلامی ایران مقصر می‌دانند».
سایت بی بی سی نیز با انعکاس این خبر نوشت: «متهم کردن کشورهای خارجی به قتل استادان و کارشناسان ایرانی برای جلوگیری از پیشرفت هسته ای این کشور هنگام ترور مسعود علی محمدی، استاد فیزیک دانشگاه تهران، به طور وسیع به نقل از برخی مقامات حکومتی در رسانه های داخل ایران منعکس شد».
العربیه نیز با انتشار این خبر آورده است: «طی دو سال گذشته تعدادی از دانشمندان و استادان ایرانی مرتبط با برنامه اتمی ایران به این شیوه به قتل رسیده بودند. جمهوری اسلامی ایران دستگاه های اطلاعاتی غربی و اسرائیل را مسئول این اقدام‌ها معرفی می‌کند اما اسرائیل و کشورهای غربی این اتهام‌ها را رد می‌کنند».
این در حالی است که "جرج مالبرونو" مقاله نویس روزنامه فرانسوی "لوفیگارو" روز سه شنبه در مقاله ای به بغرنج شدن بحران میان جمهوری اسلامی ایران از یک سو و ایالات متحده و اسرائیل از سوی دیگر پرداخته و نوشت: «ایالات متحده آمریکا و اسرائیل اخیراً عملیات تخریبی علیه تأسیسات هسته ای و ترور دانشمندان اتمی ایران را افزایش داده‌اند.»

 

 

 

 

 

 

 

 

لینک دانلود فیلم (00: 01 : 27) حجم: 3.25mb

/ 0 نظر / 10 بازدید