اوباما، مانع تحریم بانک مرکزی ایران!

هفته نامه لوپوئن خبر داد؛
اوباما، مانع تحریم بانک مرکزی ایران!
هفته نامه لوپوئن نوشت: « یک منبع دیپلماتیک می گوید رییس جمهور اوباما در پشت صحنه نخواهد گذاشت کنگره آمریکا تحریم بانک مرکزی ایران را به تصویب برساند، زیرا این مسأله پیامدهای غیرقابل پیش بینی ای دارد که می تواند بر اقتصاد جهانی تأثیر بگذارد.»

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز به نقل از روزآنلاین، هفته نامه لوپوئن، روز پنجشنبه 5 ژانویه(15 دی) با اشاره به طرح آمریکا برای تحریم بانک مرکزی جمهوری اسلامی نوشت: «از یک ماه پیش نوع دیگری از تحریم در دو طرف اقیانوس اطلس شنیده می شود: ممنوعیت هرگونه مبادله با بانک مرکزی ایران. ایالات متحده روز شنبه اعلام کرد دارایی های هر نهاد مالی را که با بانک مرکزی ایران در زمینه نفت همکاری کند توقیف خواهد شد، که البته موجب خشم حکومت تهران گردید. با این حال به نقل از یک منبع دیپلماتیک، رییس جمهور اوباما در پشت صحنه نخواهد گذاشت کنگره آمریکا تحریم بانک مرکزی ایران را به تصویب برساند، زیرا این مسأله پیامدهای غیرقابل پیش بینی ای دارد که می تواند بر اقتصاد جهانی تأثیر بگذارد.»
این هفته نامه فرانسوی ادامه داد: «با اینکه اجرای چنین تحریمی سخت به نظر می رسد، ولی همکاری ها در فرانسه همچنان در سطح کشورهای اروپایی درجریان است. فرانسوا نیکولو، سفیر سابق فرانسه در ایران، در اشاره به تأثیر و قابلیت این تحریم ها می گوید: "توقیف دارایی های ایران در خارج یعنی توقیف پول این کشور. 32 سال تحریم ازسوی آمریکا و 5 سال تحریم ازسوی اروپا علیه جمهوری اسلامی هیچ نتیجه ای دربر نداشته است. در حقیقت، این تحریم ها بیشتر باعث ایجاد بی ثباتی در حکومت جمهوری اسلامی می شود تا اینکه برنامه هسته ای این کشور را متوقف سازد."»
البته نیکولو توضیح نداد از کجا به این نتیجه رسیده است که تحریم ها موجب بی ثباتی جمهوری اسلامی شده است؟! 9دی و 22 بهمن 88 نشانه بی ثباتی بوده است یا 22 بهمن 89؟! یا شاید دیگر تجمعات عظیم مردمی در حمایت از جمهوری اسلامی نشانه بی ثباتی جمهوری اسلامی است؟!
تحریم ها نه تنها باعث بی ثباتی جمهوری اسلامی نشده است بلکه موجب گردیده تا ایرانی ها با خودباوری و اعتماد به نفس در بسیاری از زمینه ها به خودکفایی برسند و از کشورهای خارجی بی نیاز شوند.

/ 0 نظر / 9 بازدید