اخبار ویژه کیهان / BBC جا زد

اخبار ویژه کیهان / BBC جا زد
صف های طویل انتخابات و حضور پررنگ مردم هم قبول نیست!

خبرگزاری فارس: سایت بی بی سی فارسی در نوشته ای به قلم مرتضی کاظمیان از اعضای جدیداً متواری گروهک ملی مذهبی (پناهنده پاریس) نوشت: این انتخابات بی نتیجه است.

خبرگزاری فارس: صف های طویل انتخابات و حضور پررنگ مردم هم قبول نیست!

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس، روزنامه کیهان در ستون اخبار ویژه شماره امروز پنجشنبه خود نوشت:

رویتر: حامیان تحریم می ترسند حمایت مردم از جمهوری اسلامی بیشتر شود

برخی گروه های اپوزیسیون از تحریم ها علیه ایران حمایت می کنند اما این خطر وجود دارد که تحریم ها، ایرانی ها را بیشتر زیر پرچم جمهوری اسلامی جمع کند.
خبرگزاری رویتر با انتشار این تحلیل گزارش داد: متخصصین مسائل ایران می گویند تعدادی از گروه های اپوزیسیون از فکر تشدید تحریم های غرب علیه جمهوری اسلامی استقبال کرده ولی گفته اند فعالیت دوباره آنها در این شرایط آسان نخواهد بود. مخالفان در داخل ایران در وضعیت خفته بر سر می برند. مخالفان ایران در خارج اعم از سلطنت طلب و کمونیست و لیبرال توافق اندکی دارند. یک اصلاح طلب که نخواست نامش فاش شود می گوید: «اگر مقامات ایران هیچ چاره ای نبینند به هر کاری دست خواهند زد مانند جلوگیری از عبور نفت از تنگه هرمز. از نظر تاریخی هم مردم ایران هیچ گاه از مهاجم خارجی حمایت نکرده اند.»
رویتر با اشاره به ذوق زدگی رضا پهلوی و مریم رجوی از تشدید تحریم ها علیه ایران نوشت: برخی از دیپلمات ها معتقدند فعالین سیاسی مخالف فعلاً بیشتر در نقش ناظر نمایش عمل می کنند چون تأثیر اندکی بر نتایج آن خواهند داشت. آنها امیدوارند شکاف ها عمیق تر شود و به عمیق تر شدن شکاف میان مردم و حاکمیت دامن بزنند، تا فرصت تحرکات خیابانی فراهم شود. ولی این خطر وجود دارد که تحریم های بیشتر، تمام ایرانیان را زیر پرچم جمهوری اسلامی جمع کند.
علی اصغر رمضان پور، معاون سابق وزارت ارشاد ایران که مقیم لندن است می گوید: «تحریم ها اثرگذار هستند ولی من فکر نمی کنم مستقیماً منشأ تغییراتی در دولت ایران باشند. حکومت ایران هم خوب یاد گرفته است چگونه قدرت خود را حفظ کند.» اکبر گنجی هم می گوید: برای اینکه تحریم ها اثر داشته باشد آمریکا باید به ایرانی ها بگوید آنها را درک می کند و شرایط دشوار زندگی آنها را می شناسد.]![

چراغ خاموشی که بی موقع و از سر اجبار روشن شد!

روزنامه ایران که تا چند روز پیش ادعا می کرد حلقه متبوع این روزنامه هیچ نامزدی در انتخابات ندارد، سرانجام چراغ های خاموش این جریان را روشن کرد و در تیتر یک خود مدعی رد صلاحیت حامیان دولت شد.
این روزنامه اخیرا هم از قول جوانفکر مدیرعامل ایرنا و هم از سوی یک مقام سیاسی نزدیک به حلقه انحرافی مدعی شده بود طیف متبوع آنها هیچ نامزدی در انتخابات ندارد و ادعاها توهم است.
با این وجود روزنامه یاد شده دیروز طبق معمول پشت نام رئیس جمهور پنهان شد و در تیتر یک خود ادعا کرد «حامیان گفتمان احمدی نژاد» رد صلاحیت شده اند. این روزنامه در عین حال به طور مصداقی و مستند، مطلقا اشاره به نام هیچ شخصی نکرد.
ایران ادعا می کند «طیف گسترده ای از افرادی که به عنوان حامی گفتمان انقلاب اسلامی شناخته می شوند در این مرحله رد صلاحیت شده اند.» حال آن که حامیان گفتمان انقلاب اسلامی و شعارهای خدمتگزاری و عدالتخواهی و مبارزه با استکبار، نوعا تایید صلاحیت شده اند اما طبق معمول همه جریان های انحرافی، حلقه اخیر نیز می کوشد پشت تابلوهای انقلاب اسلامی و دولت پنهان شود و پاسخگوی رفتارهای غیرقانونی و بعضا آمیخته با خیانت و تخلف خود نباشد.
یادآور می شود اعلام اسامی نامزدهای تایید و رد صلاحیت شده از سوی هیئت اجرایی بوده و در مرحله بعدی، صلاحیت نامزدها از سوی هیئت های نظارت و شورای نگهبان بررسی خواهد شد.
طبق گزارش ها در مرحله اول، صلاحیت عباس امیری فر از دستیاران مشایی تایید شده اما صلاحیت دو نفر با نام های بهمن شریف زاده و حنیف حسین ستاریان رد شده است. شریف زاده چند وقتی است با روزنامه ایران همکاری می کند و ستاریان نیز از گردانندگان برخی سایت های توقیف شده نظیر همت آن لاین و... است.
ذکر این نکته نیز ضرورت دارد که اصولگرایان طبق منطق اصولگرایی از کلیت دولت جمهوری اسلامی حمایت می کنند و اگر هم اعتراض و انتقاداتی دارند به برخی عملکردهای حلقه انحرافی است بنابراین استفاده حلقه انحرافی از تابلوی «دولت» و «حامیان گفتمان انقلاب» حرکتی کاملاً متقلبانه است.

اسرائیل: ناچاریم ایران اتمی را بپذیریم ایرانی ها مقابل فشارها مقاوم شده اند

یک مقام ارشد رژیم صهیونیستی گفت ایرانی ها در برابر فشارها مقاوم شده اند.
ژنرال بنی گانتس رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل در نشست کمیسیون امور دفاعی و سیاست خارجی کنست (پارلمان) گفت: سران جمهوری اسلامی گوش شنوایی برای تهدیدها ندارند و در برابر فشارهای خارجی که علیه آنان برای توقف برنامه اتمی اعمال می شود، مقاوم شده اند.
به گزارش رادیو اسرائیل، دانی ایالون معاون وزیر خارجه این رژیم هم در ملاقات وزیر مشاور انگلیس در امور خاورمیانه گفته است: روند تلاش های هسته ای ایران وارد مرحله خطرناکی شده و آغاز غنی سازی اورانیوم در تأسیسات جدید فردو شاهد این ادعاست.
از سوی دیگر روزنامه انگلیسی تایمز در گزارشی که به مطالعات و ارزیابی «انستیتو مطالعات امنیت ملی اسرائیل» مستند شده، نوشت: اسرائیل خود را برای کنار آمدن با ایران اتمی آماده می کند.
روزنامه تایمز لندن نوشت اسرائیل خود را برای تبدیل ایران به یک قدرت هسته ای آماده کرده است و قبول دارد که این امر احتمالاً ظرف یک سال آینده اتفاق خواهد افتاد. در بخشی از سند امنیتی اسرائیل آمده است «مؤسسه مطالعات امنیت ملی» بنا به درخواست سفرا، فرماندهان نظامی و رؤسای سابق سازمان جاسوسی اسرائیل سناریوهایی را برای روز پس از آزمایش تسلیحات هسته ای ایران آماده کرد.
بنابر تحلیل تایمز «این اقدامات نشان می دهد که اسرائیل از موضع همیشگی خود یعنی به کار گرفتن هر اقدامی و از جمله حمله نظامی برای پیشگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای عقب نشینی کرده است. این مدارک که توسط دیپلمات ها، مقامات امنیتی و فرماندهان سابق ارتش اسرائیل مورد بررسی قرار گرفته است همزمان با خبر آغاز غنی سازی در تاسیسات زیرزمینی فردو در حومه شهر قم که روز دوشنبه توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام شد در اختیار روزنامه تایمز قرار گرفته اند».
«تایمز» یادآوری می کند: اعضای هیئت پژوهشی که این تحقیقات و نتیجه گیری ها را انجام داده اند عبارتند از رئیس سابق شورای امنیت ملی، دو تن از اعضای سابق دفتر نخست وزیری اسرائیل، یک سفیر سابق و کارشناسان مرتبط با بخش ضد اطلاعات نیروهای مسلح اسرائیل.
روزنامه مذکور می افزاید: با وجود آن که دولت اسرائیل همواره تأکید کرده که حاضر نیست ایران دارای قدرت هسته ای را تحمل کند، از سال پیش به این سو برخی از مقامات ارشد این کشور مطرح کرده اند که شاید اسرائیل ناگزیر شود که دستیابی ایران به سلاح هسته ای را بپذیرد. در ماه ژوئن گذشته مئیر داگان، رئیس سابق موساد، در اظهار نظر علنی خود گفت که حمله اسرائیل به ایران تمام منطقه را به جنگ خواهد کشاند. وی ماه گذشته نیز گفت که ایران هسته ای ضرورتاً تهدیدی برای اسرائیل نخواهد بود.
تایمز در پایان گزارش خود می نویسد: طبق پژوهش اخیر مرکز «مطالعات امنیت ملی» اسرائیل، پذیرش ایران دارای سلاح هسته ای برای این کشور ممکن است به یک واقعیت بدل شود.
مرکز پژوهشی «مطالعات امنیتی اسرائیل» یکی از مهم ترین مراکز پژوهش های استراتژیک رژیم صهیونیستی است و به خاطر حضور و عضویت مقامات امنیتی و سیاسی سابق ارزیابی های آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مدیر این مرکز پژوهشی رئیس سابق ضد اطلاعات ارتش اسرائیل و بسیاری از اعضای آن از مقامات کشوری و لشکری سابق اسرائیل هستند.
در همین حال بنیامین بن الیعاذر عضو کمیسیون خارجی و امنیتی کنست رژیم صهیونیستی هشدار داد این رژیم در خطرناکترین وضعیت خود از نظر امنیتی قرار گرفته است.
به گزارش العالم وی در جلسه کنست گفت: «اسرائیل در هیچ مرحله ای در چنین وضعیت خطرناکی نبوده است».
این وزیر سابق صهیونیستی با اشاره به خروج نیروهای آمریکایی از عراق، خواستار پرهیز از هرگونه اقدام خطرناک و خودداری از کاهش بودجه ارتش و دستگاه های امنیتی شد.

انقلاب 34 ساله شد امااپوزیسیون در قید آب زرشک دربند است

«تا یک ماه دیگر وارد سی و چهارمین سالگرد انقلاب 57 می شویم. در این مدت بارها از اپوزیسیون شنیده ایم که اینها رفتنی اند و کارشان تمام است. اما هرگز این حرف ها عملی نشد».
پایگاه اینترنتی بالاترین با انتشار مطلب فوق و ابراز عصبانیت از اقتدار انقلاب اسلامی در دهه چهارم عمر خود نوشت: هرچه می کنیم از همین دوستان به اصطلاح روشنفکر است که در خارج از کشور جلوی دوربین تلویزیون با لباس آراسته نشسته اند و درباره گندکاری که خودشان مسببش بودند نظریه صادر می کنند. غم نان آنها در حد گرفتن مواجب از صدای آمریکا و تلویزیون بی بی سی است و نهایتا اندکی حس وطن پرستی و نوستالژیا برای کوچه پس کوچه های دربند و آب زرشک و کباب کوبیده و سایر اطعمه و اشربه!
این شبکه صهیونیستی افزود: اما چرا انقلاب شد و اصلا چگونه و از چه طریقی رژیم تغییر داده شد. آیا غیر از این است که هر نوع شورش در مفهوم قلیل و هرنوع انقلاب در مفهوم وسیع نیاز به رهبر و استراتژی دارد. نصیحت ما به این عزیزان روشنفکر این است که یا سکوت کنید و حرف نزنید و نظریه نپردازید و با احساسات ما بازی نکنید یا به واقع به فکر چاره باشید. بد نیست کمی با خود خلوت کنید و بیندیشید که در این چند سال چه کار مثبتی انجام داده اید جز این که مشتی اطلاعات سوخته را حواله ماهواره ها و شبکه ها کرده اید؟ از آن طرف هم که اوباما در آمریکا جز مشتی وعده و دروغ تحویل ما نداد.

BBC جا زد؛ صف های طویل انتخابات و حضور پررنگ مردم هم قبول نیست!

شبکه دولتی انگلیس از سیاست قبلی خود مبنی بر القای تحریم انتخابات و استقبال سرد از آن جا زد!
سایت بی بی سی فارسی در نوشته ای به قلم مرتضی کاظمیان از اعضای جدیداً متواری گروهک ملی مذهبی (پناهنده پاریس) نوشت: این انتخابات بی نتیجه است. انتخابات مجلس نهم با هر کمیت شرکت کنندگان، بحران مشروعیت نظام را دوا نمی کند... بعید است ناظران منصف در داخل و خارج ایران، انتخابات مجلس را به مثابه پشتوانه ای دموکراتیک برای نظام سیاسی مورد داوری قرار دهند. نه صف های طویل سازمان دهی شده با تبلیغات رسانه ملی و انواع و اقسام شورانگیزی ها و تهییج شهروندان جبران و نیز پول نفت هزینه شده، و نه نتایج رسمی که وزارت کشور و شورای نگهبان اعلام و تایید کنند، هیچ کدام مقبولیت و مشروعیت به همراه نخواهد داشت.
بی بی سی پیش از این طی مقالات و مصاحبه های مختلف از جمله از سوی همین عضو گروهک ملی مذهبی- با پیش کشیدن بحث تحریم سعی کرده بود بر میزان مشارکت تاثیر بگذارد اما حالا که قرائن، خلاف توقعات سرویس ام آی 6 را نشان می دهد، بی بی سی با وقاحت می نویسد: حتی اگر شهروندان به هر دلیل حضوری پررنگ در این انتخابات داشته باشند(!) به دلیل ماهیت غیردموکراتیک حاکمیت کمتر کسی میزان مشارکت در این انتخابات را پشتوانه ای مشروعیت بخش خواهد دانست.
گروهک های ضدانقلاب و رسانه های بیگانه پیش از این مدعی شده بودند تحریم انتخابات مشروعیت جمهوری اسلامی ایران را زیر سؤال خواهد برد.

/ 0 نظر / 26 بازدید