12 ستاره آینده فوتبال دنیا

12 ستاره آینده فوتبال دنیا

 

راسخون : میراث دار فوتبال دنیا جوانانی هستند که در آکادمی های مختلف فوتبال در حال رشد و ارتقای فوتبال خود هستند. بدون تردید بزرگترین آرزوی هر کدام از آنها بازی در سطح اول فوتبال دنیا و باشگاه های بزرگ و نامدار است. از سویی دیگر باشگاه ها هم بدشان نمی آید که این چنین بازیکنان را به خدمت بگیرند، چرا که علاوه بر آینده دار بودنشان می توانند باعث بهره مالی هم بشوند. در زیر 12 تن از این بازیکنان جوان را معرفی کرده ایم:

 

 

هازارد ، توصیه زیدان

او 20 سال دارد و توجه شخص زیدان را به خود جلب کرده است . در واقع خرید او را به رئال مادرید توصیه کرده است (یک بار گفته بود :" او را با چشمان بسته می خرم ) می تواند در پست بازیساز یا در جناحین بازی کند . پارسال ، بهترین بازیکن سال لیگ فرانسه شد . جوانترین بازیکنی است که به این امر دست می یابد . سریع ، مستعد و قدرتمند است که خوب توپ را حفظ می کند ، هماهنگ می شود و در دادن پاس آخر خیلی دقیق است . این فصل در 19 بازی در لیل هفت گل زده است (فصل قبل را با 9 گل به پایان رسانده بود ) . ملی پوش تیم بلژیک است (25 بازی ) . وکیلش ، مارک فرمیو ، اخیرا گفته است :" هازارد می خواهد در رئال مادرید بازی کند " و رئال مادرید نیز گزارشات مثبتی در مورد این بازیکن داشته است . مدیر لیل ، می خواهد پول خوبی از فروشش به جیب بزند و گفته که حاضر نیست او را به کمتر از 40 میلیون یورو بفروشد .

بناتیا ، مدافع وسطی که خطرناک به حملات اضافه می شود

این بازیکن فرانسوی - مراکشی (24 سال ) آرام آرام خودی نشان می دهد . مدافعی که در آکادمی مارسی رشد کرده ، تا فوریه 2010 که به اودینزه پیوست ، شکوفا نشد . 1.88 سانتی متر قد دارد ، خوب به حملات اضافه می شود (در فصل قبل سه گل زد و در این فصل یکی ) . 13 بازی ملی در تیم مراکش داشته و یک گل زده است .

استروتمن ، بازیکن خوش تکنیک در حرکات تن به تن

این هافبک 21 ساله هلندی ، تکنیک خوبی دارد و عالی می تواند توپ ربایی کند . او در تابستان از اوترخت به پی اس وی پیوست و حسابی خودی نشان داده است . با پای چپش عالی شوت می زند (در این فصل چهار گل زده است ) عملکردش به حدی خوب بوده که در لیست های اخیر تیم ملی هلند ، یار ثابت بوده است . در 10 بازی ملی ، یک گل زده است .

لئاندرو دامیائو ، بهترین مهاجم برزیل پس از نیمار

امسال ، سال بازیکن برزیلی بود . این مهاجم 22 ساله در پورتو آلگره یار فیکس بود که در 38 بازی ، 21 گل زد . دومین مهاجم برزیل پس از نیمار بود و سه بازی ملی هم انجام داده که برابر غنا ، یک گل زد . قدرتی و قد بلند است ، البته این طور هم نیست که تکنیک نداشته باشد .

ام ویلا ، یک هافبک فیزیکی ، قدرتی و شوتزن

رئال مادرید از سال گذشته ، جویای شرایط این بازیکن است . این هافبک دفاعی 21 ساله ، قدرت بدنی فوق العاده ای دارد و شوتزن است . در تیم برتر فصل گذشته لیگ فرانسه حضور داشت و در تیم بلان هم یار فیکس است (17 بازی و یک گل ) . با توجه به این که مورینیو ، بازیکنان شکل گرفته در لیگ فرانسه را دوست دارد ، می تواند گزینه خوبی باشد .

ساخو ، مدافع وسط و دفاع چپ

مدافع وسط پی اس جی (21 ساله) است که می تواند دفاع چپ شود . قدرت بدنی فوق العاده ای دارد . با این که این فصل هنوز گل نزده اما در ضربات آزاد به حملات خوب اضافه می شود (فصل قبل 4 گل زد ) . این بازیکن سنگالی الاصل ، در تیمهای پایه فرانسه هم بازی کرده است .

واکر ، یکی از آینده دار ترین دفاع راست ها

تنها 21 سال دارد و یکی از آینده دار ترین بازیکنان اروپا در پست دفاع راست است . پس از حضور قرضی در چندین تیم (شفیلد ، کوئینز پارک رنجرز و استون ویلا ) در این فصل در تاتنهام خوش درخشیده است (20 بازی و یک گل به آرسنال ) . بازیکن انگلیسی به خاطر سرعت و شوتزنی اش مطرح است . در تابستان ، در لیست منتخب مسابقات زیر 21 سال اروپا قرار گرفت و با تیم ملی کشورش هم اولین بازیش را انجام داده است .

هوملس ، مدافعی مستحکم و سرزن

در 23 سالگی ، سد مستحکمی در خط دفاع دورتموند است (در سال 2008 از بایرن به این تیم پیوست ) . 192 سانتی متر قد دارد و خوب می تواند پاسکاری کند . عالی توپ ربایی می کند و زمانی که پا به توپ باشد ، تکنیک خوبی دارد . 12 بازی در تیم ملی آلمان انجام داده است و با وجود سنش ، یک مدافع با تجربه است : 105 بازی در بوندسلیگا .

کولیبالی ، ملقب به دروگبای جدید

مهاجم ساحل عاجی تاتنهام ، لقب دروگبای جدید را به خود اختصاص داده است . در مسابقات زیر 17 سال جهان ، با 16 سال سن در چهار بازی نه گل زد . هنوز اولین بازی خود را با تیم اصلی تاتنهام انجام نداده است . در مسابقات زیر 19 سال با نام نکسژن حاضر می شود که در شش بازی ، سه گل زده است .

شکیری ، انفجاری و گلزن

امید زیادی به ستاره آینده دار بازل سوئیس می رود . هافبک 20 ساله ی چپ پا ، می تواند در هر دو جناح بازی می کند هر چند که در راست راحت تر است . به خاطر خرکات انفجاری و سرعتی که دارد مشهور است . گلزن هم هست ، این فصل چهار گل در لالیگا زده است . در مسابقات نایک سال 2007 نیز خوش درخشیده بود و بهترین بازیکن تورنمنت شده بود .

گوتزه ، استعداد خالص و پسر طلایی 2011

جواهر دورتموند است که می تواند در جناحین یا در میانه زمین بازی کند . با 19 سال سن ، ملی پوش آلمان است (12 بازی و دو گل زده ) . این فصل ، لقب پسر طلایی را گرفته است . با توپ ، استعداد خالص است که در 14 بازی بوندسلیگایی ، پنج گل زده است . این هفته با دوستش ، شاهین در مادرید بود و گفت که دوست دارد در اسپانیا بازی کند .

ریوس ، ستاره آینده دار گلادباخ

در آکادمی بورسیا دورتموند رشد کرده و در پست هافبک تهاجمی بازی می کند ، قدرتمند و تکنیکی است . فصل گذشته در بقای تیمش نقشی کلیدی داشت.با این که تنها 22 سال دارد ، یک لیدر ذاتی است که در این فصل در 18 بازی ، 13 گل زده است . می تواند در پست بال راست هم بازی کند-. ریوس توسط خوانندگان بیلد به عنوان بهترین بازیکن دور رفت بوندسلیگای این فصل انتخاب شده است و سه بازی ملی هم داشته است .

منبع عصرایران

/ 0 نظر / 9 بازدید