آیا فتنه سال 88 در انتخابات مجلس نهم تکرار خواهد شد؟

آیا فتنه سال 88 در انتخابات مجلس نهم تکرار خواهد شد؟ به نظر شما برای پیش گیری از چنین فتنه ای چه باید کرد؟
 

انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی که پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری، اولین صحنه حضور انتخاباتی مردم ایران اسلامی خواهد بود، به صحنه مجددی برای نشان دادن عقبه جریانات سیاسی کشور تبدیل شده است.
بر اساس گزارشاتی که در برخی رسانه ها منتشر شده است طی چند ماه گذشته جلسات مختلفی توسط سازمان‌های جاسوسی آمریکا و انگلیس با عناصر اصلی و دست چندم گروهک‌های معاند قومی، مذهبی و سیاسی در برخی از کشورهای منطقه برگزار شده است تا هماهنگی‌های لازم و نهایی با این عناصر برای فتنه‌انگیزی در انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی صورت گیرد.
در همین رابطه برخی از عناصر فراری اصلاح‌طلبان – که با عناصر داخلی در ارتباطند –در جلساتی که با سرپل‌های آمریکایی انگلیسی در شهر بگرام افغانستان برگزار شده، شرکت داشته و با طرف آمریکایی خود به توافقات مهمی رسیده‌اند که مهمترین دستاورد این نشست انتخاباتی هماهنگ‌کردن تمام ظرفیت گروه‌های معاند قومی و قبیله‌ای و همچنین گروه‌های افراطی مذهبی و رهبران آنان به‌ویژه در جنوب شرقی کشور- که برخی از آنها در جلسه بگرام حضور داشته‌اند- با گروه‌های معاند سیاسی و اصلاح‌طلبان برانداز بوده است.
از سوی دیگر سابقه اصلاح طلبان یا همان فتنه گران نشان داده است هرگاه جلسات سری و امنیتی خاص در خارج از کشور می گیرند، طراحی جدید و فتنه جدید در راه است، همچنانکه قبل از فتنه 88 بخش عمده ای از این پروژه در جلسه «اربیل عراق» طراحی شد.
برخی از تحلیلگران نیز از «طراحی مدل روسی " فتنه " برای انتخابات مجلس" خبر داده اند.
موضوع این است که شیوه سازماندهی و مدیریت اعتراضات اخیر در روسیه با شیوه رایج انقلاب های مخملی تفاوت داشت. برخلاف شیوه های کلاسیک که معمولاً با بسیج هدفمند طبقه متوسط شهری و اکثراً با محوریت اعتراضات در پایتخت، جرقه انقلاب مخملی زده می شد، در نسل جدید این خُدعه؛ نطفه اعتراضات در شهرهایی به غیر از «پایتخت» منعقد می شود و با جوسازی رسانه ای و عملیات روانی، اعتراضات از حاشیه کشور به مرکز تسری داده می شود و با موجی تقویت شده به حاشیه ها بازمی گردد. مدل جدیدی که در روسیه پیاده شد، علاوه بر اعتراض سازی های شبه مدنی با گرایشات قومی و گروه های تجزیه طلب و گروه های تروریستی ترکیب شده است. مزایای این مدل این است که؛ 1- توانایی مانور سیاسی و قدرت غافل گیری بیشتر دارد؛ 2- اعتراض های مدیریت شده چون در سطح کشور پخش شده می تواند در برابر اتهام خاستگاه طبقگی اعتراضات مقاومت کند؛ 3- کنترل اغتشاشات سخت تر است چون صحنه میدانی آن پخش شده است 4- خواسته های تجزیه طلبانه و قومیت مدارانه به کمک اغتشاشات می آید؛ 5- بخش عمده ای از مردم کشور و نه صرفاً پایتخت نشینان را درگیر می کند.
تحلیلگران، مدل پیاده شده در روسیه که به ظاهر در اعتراض به نتایج انتخابات ششمین دوره دومای روسیه بود را، مدیریت آمریکایی اعتراضاتی دانسته اند که در حقیقت در حال «تست کردن» خدعه دست ساز جدید خود برای به کارگیری جدی آن در میدانی پرخطر اما وسوسه انگیز به نام «ایران» است.
آمریکایی ها می خواهند با استفاده از عقبه خیانتکار اصلاح طلبان فتنه گر در ایران به همراه سیاه لشگری از گروهک های تجزیه طلب و قومیت گرا و با یاری بی بصیرتی نامزدهایی که به رأی های طایفگی و قومیتی دل بسته اند، کد «تقلب» را به دور افتاده ترین شهرستان ها و حتی روستاها ببرند. برای رسانه های آمریکایی، «خون» مهم است چه در تهران ریخته شود و چه در درگیری طایفه ای و قبیله ای در گوشه کشور. استراتژی آنها این است که به نامزدهای شکست خورده در حوزه های شهرهای حاشیه ای و یا شهرستان ها، القا کنند که تقلب شده است و آنها هم فراخوانی برای اعتراض هواداران خود داشته باشند. اگر کانون فتنه 88 صرفاً در تهران بود، طراحی فتنه انتخاباتی بعدی برای حداقل 20 شهر و شهرستان کوچک و بزرگ است(اغتشاشات روسیه در بیش از 70 شهر و منطقه روی داده است).
و در پایان اینکه آنچه به نظر می رسد این است که انتخابات آتی از جهات امنیتی و سیاسی فوق العاده حساس و پیچیده است و هوشیاری و آمادگی مضاعفی را می طلبد. واقعا اگر قرار باشد فتنه ای همچون فتنه سال 88 و یا پیچیده تر از آن در کشور رخ دهد به نظر شما وظیفه دلسوزان نظام، مسئولان برگزار کننده انتخابات، کاندیداهای نمایندگی مجلس نهم، طرفداران کاندیداها، خواص و نخبگان و عموم مردم انقلابی، بیدار و با بصیرت ایران اسلامی در پیش گیری از این فتنه چیست؟ چرا که اگر پیش بینی نشدنی ها را پیش بینی کنیم؛ هرگز غافل گیر نخواهیم شد.

/ 0 نظر / 48 بازدید